Orzeł Lubla - Albatros Szufnarowa 27.04.2008

Dwie do końca

• autor: kudy09, 2015-06-05 23:14

Już tylko 12 meczów zostało do końca sezonu 2014/2015. Pierwsze trzy miejsca już zostały obsadzone i w tej materii się już nic nie zmieni, ale wciąż pozostaje parę niewiadomych. Przede wszystkim czy Iskra zakończy sezon z niemal idealnym dorobkiem punktowym? Dla kogo 4 miejsce? Czy Huragan będzie wyżej niż Albatros? Czy Połomia zdobędzie jakikolwiek punkt? Przekonamy się o tym wszystkim dopiero 14 czerwca, ale teraz zapraszam do zapowiedzi 21 kolejki.

Czarni Czudec - Albatros Szufnarowa (w poprzedniej rundzie 2:2)

Jesienią mecz tych ekip był naprawdę emocjonującym widowiskiem. Czarni podnieśli się ze stanu 0:2, mieli piłki meczowe, ale mogli też przegrać. Ostatecznie zremisowali 2:2, a dla Albatrosa był to pierwszy punkt u siebie. Patrząc teraz na wiosenne wyniki obu drużyn ciężko jest przewidywać, że historia może się powtórzyć. Zwłaszcza w ostatnich tygodniach kiedy to Czarni wygrywają mecz za meczem, a zespół z Szufnarowej gra co najmniej kiepsko. Dla przykładu Czudec wygrał z Grunwaldem Budziwój, z którym Albatros przegrał 2:4. W dodatku gospodarze nie zaznali porażki od 5 kolejek (nie wliczam walkowera z Iskrą) i chcą tę passę podtrzymać.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 3:1

Iskra Zgłobień - Grunwald Połomia (w poprzedniej rundzie 1:0)

Zapowiada się na mecz bez historii. Lider gra już na luzie ponieważ wszystkie cele zostały zrealizowane. Teraz jedynie może potwierdzać dominację zaliczając 20 wygraną z rzędu. Praktycznie na 99% tak się stanie ponieważ Połomia w tej rundzie przegrała wszystko co mogła i zmierza do zajęcia ostatniego miejsca w tabeli. W każdym razie inny wynik niż wysoka wygrana gospodarzy będzie niespodzianką.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 5:1

Diament Pstrągowa - Start Lubenia (w poprzedniej rundzie 3:2)

Minimalnym faworytem do wygranej wydaje się być zespół gospodarzy. Diament 2 tygodnie temu rozbił u siebie Albatrosa,a w czwartek zatrzymał rozpędzonych Czarnych. Dokonał tego na wyjeździe co tym bardziej potwierdza, że na samą końcówkę sezonu dobra dyspozycja wróciła. Przeciwnie jest u ich niedzielnych rywali. Wprawdzie Start zremisował w 20 kolejce z Budziwojem, ale był to minimalny przerywnik od serii porażek. Poza tym Lubenia jedynie raz zdobyła punkty z wyżej notowanym rywalem. Było to w 3 kolejce,a jej rywalem był Płomyk Lutoryż. Jakby nie patrzeć było to dość dawno, a czym bliżej końca sezonu tym mniej zaangażowania w szeregach niżej notowanych klubów.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 2:1

Huragan Kozłówek - Płomyk Lutoryż (w poprzedniej rundzie 1:2)

Huragan w dwóch ostatnich meczach zdobył 5 punktów i przeskoczył w tabeli Albatrosa. Zaskakujące było zwłaszcza zwycięstwo ze Startem kiedy to Kozłówek strzelił aż 5 goli i pokazał,że potrafi walczyć do końca. Jednak teraz zmierzy się ze znacznie mocniejszym rywalem. Rywalem, dla którego w czwartek skończył się sezon. Płomyk długo walczył o to żeby do ostatniej kolejki mieć szansę na awans, niestety trochę zawalił tę kwestię. Pokpił sprawę zwłaszcza głupim walkowerem w bezpośrednim starciu z Novi. Gdyby nie on to wciąż realna byłaby kwestia awansu. Tymczasem sezon trzeba dograć i udać się na wyjazd do Kozłówka. Zważywszy na sytuację obu drużyn będzie to mecz bez emocji i na pełnym luzie. O końcowym rezultacie zadecydują indywidualne umiejętności, których więcej mają w Lutoryżu.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 2:4

Grunwald Budziwój (Rzeszów) - Sokół Grodzisko (w poprzedniej rundzie 2:4)

Mecz sąsiadów w tabeli, którzy znacznie lepiej radzą sobie wiosną niż jesienią. Potwierdzają to przede wszystkim wyniki z ostatnich tygodni, podczas których obie ekipy notowały serie wygranych. Już samo to pokazuje, że w Rzeszowie odbędzie się ciekawy mecz. Nie można też zapomnieć, że rywale walczą między sobą o 7 miejsce na koniec sezonu. W przypadku wygranej Grunwaldu zapewni on sobie tę pozycję i bez wątpienia będzie to dla niego spory sukces. Jeśli goście nie chcą do tego dopuścić muszą przynajmniej zremisować, ale o podobny rezultat jak jesienią będzie im niezwykle ciężko.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 2:2

Korona Dobrzechów - Novi Nosówka (w poprzedniej rundzie 2:3)

Parę tygodni temu wydawało się, że to będzie mecz o coś, hit kolejki. Teraz, Korona jest rozbita, jej twierdza padła, a Novi jest w A klasie. Czyli mecz praktycznie o nic. To może sugerować, że kibice w Dobrzechowie dostaną od zawodników kawał meczu. Z ładnymi akcjami i golami. Spodziewać się można worka goli i końcowego wyniku oscylującego wokół remisu.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 3:3