Albatros Szufnarowa - Herman II Hermanowa 03.06.2010

Sokół wzleci nad kolejnego faworyta?

• autor: kudy09, 2015-05-29 22:34

Do końca sezonu już coraz bliżej, więc i emocje coraz większe. Zwłaszcza, że walka o drugie premiowane miejsce trwa dalej. Novi wprawdzie znów ma 5 punktów przewagi nad Płomykiem, ale jak pokazały ostatnie tygodnie nie jest to bezpieczny dystans. W dodatku, Nosówka od dwóch kolejek nie podniosła punktów z boiska i gdyby nie walkower w ostatniej kolejce to teraz oglądałaby plecy Lutoryża. Nieco spokojniejsza o swój awans jest Iskra, której wystarczy do niego jedynie punkt, ale w 19 kolejce musi uważać bo do Zgłobnia przyjeżdża rozpędzony Sokół.

Zapowiedzi wszystkich spotkań w rozwinięciu

Diament Pstrągowa - Albatros Szufnarowa (w poprzedniej rundzie 1:0)

Diament od paru dobrych tygodni jest w odwrocie. Pstrągowianie po znakomitym początku rundy dostali zadyszki i w ostatnich 5 meczach doznali aż 4 porażek. Udało się im wygrać jedynie z Huraganem. Z tym Huraganem, z którym Albatros przegrał 1:3. To mogłoby sugerować, że 3 punkty zostaną w niedzielę w Pstrągowej. Może być jednak zupełnie inaczej. Albatros w ostatniej kolejce w końcu się przełamał i to od razu podwójnie. Po pierwsze zdobył premierowe 3 punkty wiosną, a po drugie -co chyba najważniejsze- odczarował w końcu swój obiekt. Ta wygrana doda skrzydeł zawodnikom z Szufnarowej, którzy zapewne pamiętają bardzo pechową przegraną z pierwszej rundy i będą chcieli się zrewanżować za nią.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 1:2

Iskra Zgłobień - Sokół Grodzisko (w poprzedniej rundzie 3:0)

W Zgłobniu marzą już tylko o jednym - zdobyć punkt w ostatnich 4 kolejkach. Patrząc na wyniki jakie osiągał lider w tym sezonie zadanie wydaje się banalnie proste. Jednak w przypadku starcia z Sokołem takowe nie będzie. Grodzisko od kilku kolejek prezentuje fantastyczną dyspozycję czego dowodem były wygrane z Novi czy Koroną (do momentu przerwania meczu Sokół wygrywał 2:1). Ma spore szanse na to aby mieć na rozkładzie kolejny zespół z czołówki. Iskra, podobnie jak Novi, w ostatnich 2 tygodniach nie prezentuje się tak jak wcześniej. Przegrana z Czarnymi (później walkower w kontrowersyjnych okolicznościach) i wymęczone zwycięstwo ze Startem wskazują, że ewidentnie z liderem coś jest nie tak. Czyżby zbyt wcześnie uwierzono w Zgłobniu w A klasę? Jeśli tak, to goście mają znakomitą okazję do sprawienia kolejnej niespodzianki i zanotowania 4 wygranej z rzędu.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 0:1

Korona Dobrzechów - Płomyk Lutoryż (w poprzedniej rundzie 3:4)

To starcie można by określić mianem "meczu wkurzonych drużyn". Obie ekipy 18 kolejkę zapamiętają z walkowerów. Dla Płomyka był on może bardziej okrutny bowiem ograniczył jego szansę na A klasę do minimum. Zaś ten Korony zasłynął z tego, że był bardzo kontrowersyjny i dziwny. Dlatego też,w tej kolejce starcie tych drużyn zapowiada się ekscytująco. Tak gospodarze jak i miejscowi będą mieli coś do udowodnienia sobie i kibicom. Komu się to uda? W starciu między tak wyrównanymi rywalami ciężko to przewidzieć, ale można być pewnym, że goli i emocji tutaj nie zabraknie.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 3:3

Grunwald Budziwój (Rzeszów) - Czarni Czudec (w poprzedniej rundzie 0:9)

Jesienny wynik mógłby sugerować, że oba zespoły dzieli przepaść i Grunwald nie ma czego szukać w tym meczu. Tylko tyle, że gospodarze mieli wtedy ogromne problemy kadrowe i nawet skompletowanie składu stanowiło spore wyzwanie. Teraz pod tym względem jest znacznie lepiej. Można to zauważyć patrząc na wyniki. Miejscowi od 3 tygodni tylko wygrywają i mają już na koncie 21 punktów. Dzięki temu są na 7 miejscu ze sporymi szansami nawet na 6. Jest tylko jeden warunek - muszą podtrzymać serię. Będzie o to niezwykle ciężko, zwłaszcza, że zagrają teraz z rewelacyjnymi ostatnio Czarnymi. Gracze z Czudca odkąd stracili nawet matematyczne szanse na awans grają znacznie lepiej czego efektem była wygrana z Iskrą (późniejszy walkower był lekko mówiąc kontrowersyjny). Widać więc, że w Rzeszowie zmierzą się drużyny, które ostatnio imponują formą. Spodziewajmy się zatem, ładnego i interesującego meczu.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 2:2

Huragan Kozłówek - Start Lubenia (w poprzedniej rundzie 2:3)

Gdyby patrzeć tylko na pozycje w tabeli to Huragan i Start dzielą zaledwie 2 miejsca. Zagłębiając się dalej zauważymy jednak, że nie są to tylko 2 pozycje, ale też 11 punktów. To pokazuje, że w tym starciu faworytem będzie zespół gości. Choć obie ekipy w ostatnich 3 seriach nie dopisały sobie nawet oczka to mimo wszystko odrobinę lepiej prezentuje się Start. Żeby nie być gołosłownym wystarczy podać wynik meczów obu drużyn z liderem ze Zgłobnia. Lubenia przegrała ledwie 2:3, a Huragan dostał lanie 1:8. W dodatku Start nie zwykł gubić punktów z niżej notowanymi rywalami i raczej nie ma zamiaru tego zmieniać po tej kolejce.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 2:4

Novi Nosówka - Grunwald Połomia (w poprzedniej rundzie 4:1)

Starcie Dawida z Goliatem. Jednak inaczej niż w biblijnej przypowieści tutaj powinien zwyciężyć Goliat. Wprawdzie Novi w ostatnim czasie nie pokazuje się z najlepszej strony, ale wciąż pozostaje znacznie silniejsze niż Grunwald. Połomia w tej rundzie nie pokazała niczego, co pozwoliłoby dać jej choć iluzoryczne szanse na remis. Każdy inny wynik niż wysoka wygrana wicelidera będzie niemałą sensacją i przywróceniem nadziei w Lutoryżu.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 5:1