Albatros Szufnarowa - Diament Pstrągowa 29.08.2010

Piłka wodna

• autor: kudy09, 2015-05-22 09:26

Patrząc na panującą aurę tak mogą wyglądać niedzielne spotkania, jeśli w ogóle się odbędą. Padający deszcz sprawił, że już w tym momencie na boiskach w wielu miejscach stoi woda, a prognozy na najbliższe dni nie są optymistyczne. Póki co, trzeba mieć nadzieję, że 18 kolejka zostanie rozegrana zgodnie z terminarzem. Zwłaszcza, że czeka nas kilka bardzo ciekawych spotkań na czele z hitem w Lutoryżu.

Zapowiedź kolejki w rozwinięciu

Płomyk Lutoryż - Novi Nosówka (w poprzedniej rundzie 3:3)

Gdyby nie wpadka z poprzedniej kolejki wicelider do tego meczu mógłby podchodzić względnie spokojnie. Novi przydarzyła się jednak spora wpadka i margines błędu został sprowadzony do minimum. W przypadku drugiej przegranej z rządu, spadkowicz straci tak długo zajmowane 2 miejsce i pozostanie mu wiara w to, że Płomyk się pomyli w następnych kolejkach. Gospodarze również mają świadomość wagi tego meczu. Dobrze wiedzą, że 3 oczka pozwolą im w końcu przeskoczyć Nosówkę i dać minimalny komfort psychiczny. Zwłaszcza, że przed obiema drużynami spotkania z liderem ze Zgłobnia. Z drugiej strony, wygrana wicelidera pozwoli mu znów odjechać i praktycznie zapewni A klasę. Ciężko się bowiem spodziewać aby Novi na dystansie 4 meczów straciło przewagę hipotetycznych 5 punktów. Można zatem, określić ten mecz mianem starcia o awans. Na koniec pozostaje tylko jedna obawa. Stawka tego pojedynku może sparaliżować jednych i drugich i zamiast hitu może wyjść kit gdy rywale się okopią na swoich połowach.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 2:2

Albatros Szufnarowa - Grunwald Połomia (w poprzedniej rundzie 2:2)

W niedzielę, w Szufnarowej zmierzą się dwie najsłabsze ekipy tej rundy. Ich wspólny dorobek to ledwie 1 punkt, który Albatros zdobył w pierwszej kolejce. Potem obie jedenastki zgodnie przegrały wszystkie swoje spotkania i dzieli je w tabeli ledwie 2 pozycje. Pewne jest, że ktoś się w końcu przełamie i po długim okresie zdobędzie jakiekolwiek punkty. Tak w Połomi jak i w Szufnarowej choćby remis wzięto by w ciemno, zwłaszcza po tak długim okresie bez punktów. Tylko tyle, że w szeregach obu drużyn nikt nie będzie stosował półśrodków kiedy w końcu można wygrać. W porównaniu z wcześniej opisywanym starciem, te drużyny nie mają nic do stracenia i może szykować się walka na noże. O jej wyniku może zdecydować nawet najmniejszy błąd.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 3:3

Start Lubenia - Iskra Zgłobień (w poprzedniej rundzie 0:5)

Stało się. Po 16 wygranych z rzędu lider poległ u siebie, w meczu z Czarnymi. Wprawdzie od jakiegoś czasu dochodzą słuchy, że Iskra mimo wszystko zaksięgowała 3 punkty ponieważ w szeregach Czudca wystąpił nieuprawniony zawodnik, ale to już nie to samo. Boisko pokazało, że mimo wszystko jest w tej lidze ktoś, kto potrafi zatrzymać lidera i to na jego terenie. To daje spore szanse miejscowym, którzy od dłuższego czasu są znani z tego, że są nieobliczalni. Z jednej strony potrafią prowadzić z Koroną 3:2 do przerwy, a z drugiej w następnych 45 minutach stracić 4 gole i przegrać 3:6. Mimo wszystko to Iskra, wciąż pozostaje faworytem bo jak wyliczyli na jej stronie klubowej lider tej ekipy Kamil Ostrowski, w tej kolejce powinien zdobyć hat-tricka.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 1:4

Sokół Grodzisko - Korona Dobrzechów (w poprzedniej rundzie 1:1)

Sokół w ostatniej kolejce wzleciał wyżej niż ktokolwiek by się mógł spodziewać. Wygrana z Novi na jej terenie imponuje tym bardziej, że dla spadkowicza była to pierwsza porażka u siebie od dawna. Tym samym gracze z Grodziska w tej rundzie zdobyli już 9 punktów i strzelili przy tym 9 goli przy 8 golach i 8 punktach jesienią (w 11 meczach!). Tej zwyżki formy mogą się obawiać w Dobrzechowie. Korona mimo 12 punktów w tej rundzie gra nadzwyczaj w kratkę. Potrafi imponująco wygrać, ale potrafi też wysoko przegrać. W teorii bliżej jej w tej kolejce do tego drugiego ponieważ poza swoim boiskiem Dobrzechów nie jest już tą samą drużyną. Ledwie 3 wygrane w 8 meczach nie imponują i zamykają drogę do A klasy. Dlatego, w tej parze minimalnym faworytem do 3 oczek będzie Sokół.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 2:1

Czarni Czudec - Huragan Kozłówek (w poprzedniej rundzie 3:2)

Miejscowi od 2 tygodni imponują formą. Najpierw rozjechali u siebie Koronę (5:1), a później pewnie wygrali z Iskrą (3:1). Nawet jeśli za ostatni mecz 3 punkty zostaną im zabrane przy "zielonym stoliku" to i tak pozostaną moralnymi zwycięzcami. Dlatego też, w pojedynku z Huraganem są niemalże pewniakiem do zgarnięcia pełnej puli. Niemalże ponieważ jak to ktoś kiedyś komentarzu na stronie napisał "(..) wyniku nie przewidzisz, tutaj każdy może wygrać". Tak czy siak, inny wynik niż wygrana Czarnych będzie niemałą niespodzianką.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 4:1

Diament Pstrągowa - Grunwald Budziwój (Rzeszów) (w poprzedniej rundzie 6:0)

Goście przed tym meczem przeżywają pewnie deja vu. Grunwald dokładnie tak jak w poprzedniej rundzie do starcia z Diamentem zdobył 9 punktów i wygrał dokładnie z tymi samymi drużynami. Czyżby zanosiło się więc na przegraną? Ciężko to przewidzieć, gdy przypomnimy sobie jakie wyniki osiągały w ostatnich kilku kolejkach oba zespoły. Jeśliby faktycznie miała się powtórzyć historia z jesieni to będzie nudno i Diament sobie postrzela.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 4:1

autor: ~kibic 2015-05-23 15:20:34

avatar panowie jeśli przegracie z połomią to macie ostatnią pozycje na koniec sezonu.