Herman Hermanowa - Albatros Szufnarowa 07.06.2009

Wyborcza kolejka

• autor: kudy09, 2015-05-08 12:16

W najbliższą niedzielę poza wyborami prezydenckimi czeka nas kolejna, już 16 seria spotkań "8 Ligi Mistrzów". Niewątpliwie najciekawiej powinno być w Czudcu, gdzie miejscowi Czarni podejmą 4 Koronę Dobrzechów. Równie emocjonująco powinno być w Grodzisku gdzie Połomia powalczy o swoje pierwsze wiosenne punkty, a także w Budziwoju gdzie Huragan będzie chciał udowodnić, że wygrana z Albatrosem nie była przypadkiem.

Zapowiedź kolejki w rozwinięciu

Albatros Szufnarowa - Płomyk Lutoryż (w poprzedniej rundzie 1:6)

To Płomyk wygrał najwyżej z Albatrosem w rundzie jesiennej. Do tego na tę chwilę ma prawie 4 razy więcej punktów od gospodarzy niedzielnego meczu i wciąż liczy na A klasę. Co gorsza, miejscowi u siebie nie wygrali w tym sezonie, a w 4 meczach wiosną zanotowali ledwie jeden remis. Z tego wszystkiego wyłania się nieciekawy wniosek dla ekipy z Szufnarowej. Każdy inny wynik niż wygrana 3 drużyny ligowej stawki będzie sporą niespodzianką, a może nawet sensacją. Jednej szansy gospodarze mogą upatrywać w tym, że rywal ich zlekceważy i podejdzie do meczu na zbytnim luzie.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 1:3

Start Lubenia - Novi Nosówka (w poprzedniej rundzie 1:9)

Start ma coś do udowodnienia wiceliderowi. W poprzedniej rundzie Novi przejechało się po ekipie z Lubeni, wygrywając aż 9:1. Po część wpływ na taki wynik miał wpływ jego termin. Mecz został przeniesiony z niedzieli na sobotę i Lubeni ciężko było skompletować najlepszą jedenastkę. Tym razem nie powinno być takich problemów i z prawie 100% pewnością można napisać, że wynik z jesieni się nie powtórzy. Można się jednak spodziewać, że 3 oczka powędrują na konto Novi. Zespół Marka Amarowicza jest w gazie i wygrywa mecz za meczem. W dodatku świadomość, że Płomyk w tej kolejce zagra z kiepsko spisującym się Albatrosem wpłynie mobilizująco na postawę spadkowicza.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 1:3

Diament Pstrągowa - Iskra Zgłobień (w poprzedniej rundzie 2:4)

Lider ze Zgłobnia już chyba zapomniał jak to jest zgubić jakiekolwiek punkty. Iskra gna do A klasy w tempie bolidu formuły 1. Czy komuś uda się ją zatrzymać? Trudno jest to przewidzieć, ale szansę na to ma w tej kolejce Diament. Ekipa z Pstrągowej z 25 punktami na koncie zajmuje 6 miejsce w lidze i można spokojnie o niej napisać, że należy do grona ligowych średniaków. To tego typu drużyna, która potrafi wygrać z każdym, ale z każdym też przegrać. Kto zatem z tego z starcia wyjdzie zwycięsko? Większe szanse ma na to lider, który znajduje się w znakomitej formie i wygrywa jak chce i kiedy chce.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 2:4

Czarni Czudec - Korona Dobrzechów (w poprzedniej rundzie 2:2)

To chyba najciekawsze spotkanie 16 kolejki. W Czudcu zmierzą się 4 z 5 drużyną. Jesienią w starciu Czarnych z Koroną padł remis i bardzo prawdopodobne jest, że teraz będzie podobnie. Wprawdzie gospodarze wiosną grają w kratkę, ale to wciąż mocna ekipa. Zwłaszcza gdy grają u siebie. Jako gospodarze przegrali tylko jeden mecz (z Iskrą 1:2) i stracili zaledwie 5 goli. Natomiast PKS wygrał 3 mecze z rzędu i wydaje się, że po kiepskiej inauguracji doszedł do siebie i wciąż liczy na podium. W dodatku ma w swoich szeregach Roberta Klimka, który na boiskach B klasy stanowi wartość dodaną. Być może to on będzie tym, który zadecyduje o końcowym wyniku.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 2:3

Sokół Grodzisko - Grunwald Połomia (w poprzedniej rundzie 1:3)

Beniaminek z Połomi niedzielnego rywala wspomina bardzo dobrze. To właśnie z nim zdobył pierwsze, historyczne punkty w B klasie. Jednak teraz nie zanosi się na to aby ta sytuacja miała się powtórzyć. Grunwald  wiosną stracił już 17 goli i nie zdobył nawet 1 punktu. Gospodarze są trochę lepsi ponieważ udało im się wygrać z Albatrosem. W dodatku słyną z żelaznej defensywy czego mieliśmy doskonały przykład przed tygodniem gdy Płomyk strzelił zaledwie 1 gola. Dlatego w tej rywalizacji faworytem będą gospodarze i to oni powinni dopisać 3 punkty po tej kolejce.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 2:1

Grunwald Budziwój (Rzeszów) - Huragan Kozłówek (w poprzedniej rundzie 5:2)

W przypadku tych dwóch drużyn można mówić, że mamy trochę powtórkę z rozrywki. Podobnie jak jesienią obie ekipy wygrały po jednym meczu i do tego starcia podchodziły z nadziejami na powiększenie dorobku. Wtedy zdecydowanie lepszy okazał się Grunwald, który wygrał zdecydowanie 5:2. Teraz, teoretycznie faworytem jest Huragan, który tydzień temu znów znalazł sposób na Albatrosa. Ale jeśli historia znów się powtórzy to 3 punkty zostaną w Rzeszowie.

PRZEWIDYWANY WYNIK: 2:1