Albatros Szufnarowa - Korona Dobrzechów 02.05.2010

Znamy mistrza jesieni. Wiosna zapowiada się arcyciekawie

• autor: kudy09, 2014-11-04 11:49

Już wszystko jasne,wiemy kto może się cieszyć po tej rundzie,a kto o jesiennej części rozgrywek wolałby zapomnieć. Mimo wszystko, tak wyglądającej tabeli po 11 kolejce można się było spodziewać. No, może pewnym zaskoczeniem są miejsca Czarnych i Płomyka. Przed pierwszym meczem mało kto obstawiał, że ekipa z Czudca będzie na zaledwie 5 miejscu ze stratą aż 7 punktów do wicelidera,a więc ostatniej pozycji premiowanej awansem. Dużo bliżej jest Płomyk, który do Novi ma zaledwie 2 oczka straty i spore szanse aby wiosną bardzo szybko odrobić tę stratę.

Podsumowanie tradycyjnie w rozwinięciu

Kończąca jesienne, ligowe zmagania 11 seria spotkań przyniosła ze sobą kilka bardzo ciekawych wyników, a także wyłoniła, kto wiosnę rozpocznie patrząc na resztę stawki z góry. Na ten przywilej zasłużyła sobie Iskra Zgłobień, która w hicie tej połowy rozgrywek pokonała Novi 2:1 odnosząc tym samym 10 (!) zwycięstwo z rzędu. Dla gości była to pierwsza porażka, która musi być dość dotkliwa bowiem Iskra uciekła im już na 4 punkty, a za tuż za ich plecami znalazł się Płomyk. Ekipa z Lutoryża, tym razem, dość pewnie pokonała przeżywający spory kryzys Grunwald z Budziwoja. Jakby mało było złych wiadomości dla kibiców i graczy tego klubu, niedługo po meczu okazało się, że długoletni, zasłużony dla piłki nożnej prezes Grunwaldu zmarł. Dlatego w tym miejscu chciałbym w imieniu działaczy, zawodników i kibiców Albatrosa złożyć najszczersze kondolencje dla rodziny prezesa Błońskiego i klubu. Aż 8 goli padło w Kozłówku, gdzie miejscowy Huragan przegraną 5:3 zakończył i tak kiepską rundę. Postarali się o to gracze z Połomi, którzy dzięki tej wygranej opuścili ostatnią pozycję i pewnie z optymizmem wyczekują wiosny. Zwłaszcza, że jak na nowo powstały klub dorobek 7 punktów jest co najmniej dobry. Tuż przed nim znalazł się Sokół, który dość niespodziewanie wywiózł z Pstrągowej punkt, remisując z Diamentem 0:0. Ten wynik nie ucieszył żadnej z ekip gdyż Grodziszczanie nie zdołali wyprzedzić Albatrosa w tabeli (w bezpośrednim meczu przegrali 0:1), a zawodnicy z gminy Czudec spadli aż na 6 miejsce za Czarnych i Koronę. Ci pierwsi, pewnie i wysoko pokonali Start wlewając trochę optymizmu w serca swoich kibiców. O spotkaniu Korony i Albatrosa więcej można przeczytać w relacji, do czego serdecznie zapraszam.

Wyniki meczów 11 kolejki B klasy:

Diament Pstrągowa 0:0 Sokół Grodzisko

Gole: -