Albatros Szufnarowa - Grunwald Budziwój 28.04.2010

Nosówki nadzieje na lidera. Płomyk podtrzyma passę?

• autor: kudy09, 2014-10-17 10:02

Nie da się ukryć, że już trzecią kolejkę z rzędu będę mógł użyć wyrazu "hit" i to znów z udziałem Płomyka. Tym razem ta ekipa wybiera się do lidera aby przerwać jego świetną passę 7 wygranych z rzędu. Będzie to niezwykle trudne zadanie, ale patrząc na dotychczasowe rezultaty drużyny z Lutoryża nie będzie ono niemożliwe. Z wielką uwagą tej rywalizacji będą się przyglądać w Nosówce gdyż tamtejsze Novi podejmie niżej notowanego Albatrosa. W związku z tym pewnie spora część kibiców liczy na to, że Novi powróci na czoło tabeli.. We wstępnie nie można też zapomnieć o derbach gminy Czudec czyli o meczu Diamentu z Czarnymi. Więcej o tych i reszcie spotkań oczywiście w rozwinięciu.

Iskra Zgłobień - Płomyk Lutoryż

W jednym z komentarzy na stronie Iskry ktoś napisał,że dopiero w tym meczu poznamy prawdziwą wartość lidera bo jak do tej pory wygrywał jedynie ze słabeuszami. Cóż, wiele razy w świecie wielkiej piłki można się było przekonać, że mistrzostwo można wygrać jedynie z przeciętnymi i słabszymi drużynami. Zatem zdobywanie punktów w takich rywalizacjach jest rzeczą niezwykle cenną. Wygrane z kandydatami do awansu czy mistrzostwa to wartość dodana dla drużyny i tylko podnoszą jej morale. W tym momencie wygląda to tak jakbym trochę zdejmował presję z gospodarzy, którzy do tej pory u siebie wręcz rozjeżdżali rywali i pewnie ich kibice oczekują, że podobnie będzie tym razem. Moim zdaniem tak się nie stanie zwłaszcza, że Płomyk w ostatnich 2 kolejkach udowodnił, że potrafi walczyć do końca i nawet w bardzo trudnej sytuacji umie się podnieść. Obstawiłbym zatem w tej rywalizacji remis gdyż spotkają się naprawdę wyrównane drużyny.

Diament Pstrągowa - Czarni Czudec

Dosłownie 3 kolejki temu byłby to mecz dwóch drużyn z dolnych rejonów tabeli. Jednak w tym momencie obie ekipy odbudowały swoje pozycje na tyle aby te derby uznać za drugie spotkanie pod względem ciekawości zaraz po hicie Iskra - Płomyk. W tym wypadku napisać należy zwłaszcza o gospodarzach, którzy po fatalnym początku rozgrywek są już na 4 miejscu i pewnie nie mają zamiaru zatrzymać się na nim. Dlatego też, pierwszy raz od dawna widzę w nich faworyta tego derbowego spotkania. Zwłaszcza, że Czarni mimo bardzo wysokiej wygranej w ostatniej kolejce wciąż się zgrywają i nie grają na miarę oczekiwań.

Huragan Kozłówek - Sokół Grodzisko

W przypadku tych drużyn przedsezonowe przewidywania niestety się potwierdziły. Obie ekipy znajdują się w ogonie tabeli i póki co nie mają dobrych widoków na przyszłość. Dlatego ten mecz jest szansą dla każdej z 11 do znacznego poprawienia humorów i nawet małego awansu w tabeli. Tylko komu ta sztuka się powiedzie? Przewidzieć to będzie ciężko, ale mimo wszystko stawiałbym na gości, którzy zasłynęli w tym sezonie z bardzo dobrej defensywy w przeciwieństwie do gospodarzy. W dodatku dysponują nieco bardziej doświadczoną kadrą, która raczej nie wypuści z rąk takiej szansy na wygraną. Na koniec widzę tylko jedną szansę na punkty dla gospodarzy. Podobną mobilizację jak na mecz z Albatrosem.

Grunwald Budziwój (Rzeszów) - Start Lubenia

0:15 i po całkiem fajnych nastrojach w Budziwoju powróciły demony przeszłości. Pewnie nie tylko ja zadaję sobie pytanie- co się stało z Grunwaldem? Po dwóch wygranych z rzędu wydawało się, że młoda ekipa okrzepła i nabierała rozpędu, a tu takie załamanie formy. Wierząc stronie Czarnych Czudec w ostatniej kolejce Grunwald miał problemy ze skompletowaniem 11 i to w tym można doszukiwać się głównych przyczyn straty aż 9 goli. Tym razem powinno się mu to udać bez problemu zwłaszcza, że gra u siebie, ale gdyby się to nie powiodło to nie widzę dla niego żadnego ratunku. Są zatem dwie opcje. Pierwsza - Grunwald ma kadrę równie liczną jak przed dwiema kolejkami i mamy wyrównany mecz. Druga - gospodarze w bólach wystawiają 11 do gry, a Start urządza sobie trening strzelecki. Która z opcji okaże się prawdą przekonamy się w niedzielne popołudnie.

Korona Dobrzechów - Grunwald Połomia

Trochę nie zazdroszczę zawodnikom z Połomi. Przyjeżdżają do Dobrzechowa w kiepskim momencie bowiem Korona jest podwójnie podrażniona. Po pierwsze, w ostatniej kolejce przegrała i zwiększyła się jej strata do miejsc premiowanych awansem. Po drugie, spadła z 4 na 5 miejsce. Zanosi się na to, że Dobrzechowianie będą chcieli wygrać wysoko i powrócić na poprzednią pozycję. Prawie na pewno im się to powiedzie, ale nie mogą się spodziewać zbyt łatwej przeprawy gdyż beniaminek to naprawdę dzielna i wymagająca ekipa.

Novi Nosówka - Albatros Szufnarowa

Do Nosówki przyjedzie skazywany na pożarcie Albatros, dla którego nikt nie widzi choćby małej szansy na punkty. Ja natomiast dość przewrotnie napiszę, że dopisywanie 3 oczek dla gospodarza już dzisiaj może być błędem. Ostatnim razem gdy te drużyny mierzyły się w Nosówce padł wynik tylko 1:0 dla gospodarzy choć gościom także wówczas nie dawano większych szans (gdyby ktoś nie pamiętał meczu to wrzucam link do relacji http://albatrosszufnarowa.futbolowo.pl/news,1673742,zabraklo-niewiele.html  ). Ktoś może stwierdzić, że to było już 2 lata temu i nie ma sensu porównywać tych dwóch spotkań. Jest w tym sporo prawdy, ale mimo wszystko dopisywanie sobie punktów jeszcze przed meczem wiele razy dla faworyta skończyło się źle.

autor: ~anonim 2014-10-18 21:13:51

avatar typy na kolejke piszmy tutaj w zapowiedzi

autor: ~anonim 2014-10-18 22:02:39

avatar kto ma pisać?