Turniej piłki halowej o puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego - Niebylec 04.02.2012.

Czołowa 4

• autor: kudy09, 2014-09-23 10:11

Mimo,że za nami dopiero 5 kolejek nowego sezonu można już pokusić się o stwierdzenie, że powoli wyłania nam się czwórka drużyn, które będą walczyć o awans. W tym gronie znajdują się Novi,Iskra,Płomyk i Korona, które powoli osiągają przewagę nad resztą stawki. Wielu będzie chciało do tej grupy dołączyć, ale czy będzie im to dane? Czas pokaże, a teraz zapraszam do podsumowania kolejki.

W 5 serii spotkań nie obyło się bez większych lub mniejszych niespodzianek. Do tych pierwszych należy niewątpliwie zaliczyć historyczne 3 punkty debiutanta z Połomi, który pokonał Sokół 3:1. To na pewno będzie pamiętne spotkanie dla graczy i kibiców Grunwaldu, którzy z optymizmem będą wypatrywać kolejnych rywali. Mniejszą niespodzianką jest lanie,które Novi sprawiło Startowi. W zapowiedzi kolejki spodziewałem się, że lider może mieć ciężką przeprawę z drużyną z Lubeni, ale się przeliczyłem. Nosówka bez jakiegokolwiek problemu poradziła sobie ze Startem i pokazała, że remis w Czudcu był jedynie wypadkiem przy pracy. W tabeli Novi goni Iskra, która -zgodnie z przewidywaniami- z kwitkiem odprawiła Diament. Ten drugi gdyby nie walkower za mecz z Koroną znajdował by się bliżej Kozłówka,Połomi i Grodziska niż tych 4 drużyn, o których wspomniałem we wstępie. Niewątpliwie gra drużyny z Pstrągowej przypomina bardziej sezon 2011/2012 niż ten, w którym awansowali do A klasy. Jej niedawny rywal czyli Korona Dobrzechów tym razem zgubiła punkty na boisku,a nie poza nim remisując z Czarnymi 2:2. Po zeszłotygodniowej wpadce pewnie wszyscy w Dobrzechowie plują sobie w brodę bo znów uciekła im wygrana. Tym sposobem zamiast 5 zwycięstw i pozycji lidera, dobrzechowska ekipa zajmuje tylko 4 miejsce ze stratą 3 oczek do lidera. Jej sąsiad zza miedzy czyli Huragan po zeszłotygodniowej wygranej z Albatrosem miał nadzieje na kolejne punkty w starciu z nadzwyczaj odmłodzonym Grunwaldem. Tym razem ta sztuka się mu nie udała i drużyna z Budziwoja po 3 porażkach z rzędu znów zwyciężyła. Zaś jeśli chodzi o mecz Płomyka z Albatrosem to zostało ono opisane w relacji, do której lektury zapraszam.

Wyniki meczów 5 kolejki B klasy:

Novi Nosówka 9:1 Start Lubenia

Gole: Rogala x3, Róg, M. Majka, Kloc, Pizło, Byjoś, Byjoś, Misio - Tyrpa

Iskra Zgłobień 4:2 Diament Pstrągowa

Gole: Nerc x2, Sendecki, B. Worosz - Pilch, D. Grodzki

Korona Dobrzechów 2:2 Czarni Czudec

Gole: Wasilewski, Dziepak - Jodłowski x2

Huragan Kozłówek 2:5 Grunwald Budziwój (Rzeszów)

Gole: T. Kuta, Pitaś - Korbecki x2, Panek, Błoński, Szymański

Grunwald Połomia 3:1 Sokół Grodzisko