Nie umiemy grać u siebie

• autor: kudy09, 2014-09-14 17:06

Albatros Szufnarowa 1:4 Huragan Kozłówek (0:2)

1:3 - Paweł Petka (wykorzystana sytuacja sam na sam po przywileju korzyści)

Do takiego wniosku można dojść już po dwóch meczach w Szufnarowej. Nawet nie chodzi tutaj o wyniki, ale o styl. Na wyjazdach wygląda to znacznie lepiej i nawet ładnie dla oka, a u siebie brakuje prawie wszystkiego. Tym razem wykorzystał to Huragan, który po ostatniej sromotniej porażce odniósł pierwszą wygraną w rundzie.

Więcej w rozwinięciu

Od początku spotkania to goście grali lepiej i częściej atakowali,a Albatros w zasadzie ograniczał się jedynie do mocnego wybijania piłki z obrony do napastników. Dlatego też nie dziwi fakt, że to Huragan był znacznie bliższy objęcia prowadzenia, ale albo brakowało mu szczęścia albo dobrze interweniował Czech lub któryś z obrońców. Niestety przyjezdni dopięli swego i w zamieszaniu podbramkowym zawodnik z Kozłówka zdobył pierwszego gola w meczu. Strata bramki jakby pobudziła miejscowych, którzy chcieli za wszelką cenę wyrównać, ale tego dnia bardzo dobrze grała obrona Huraganu, która nie pozwalała na wiele w obrębie 20 metra od swojej bramki. Co się nie powiodło Albatrosowi, udało się ekipie "zza górki". Tuż przed ostatnim gwizdkiem w połowie, Huragan przeprowadził kontratak, po którym dosłownie na linii 16m obrona gospodarzy ratowała się faulem. Rzut wolny został zamieniony na gola i do przerwy wynik brzmiał 2:0 dla Kozłówka.

Już w przerwie trener Albatrosa zdecydował się aby wprowadzić dwóch zawodników, którzy mieli odmienić grę w ataku. Udało się to niestety tylko częściowo bo mimo kilku dogodnych sytuacji miejscowi zdobyli tylko 1 gola, a jego autorem był Paweł Petka, który wykorzystał przywilej korzyści i wychodząc sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ten sam zawodnik w dość podobnej sytuacji uderzył zbyt lekko i niestety jego strzał zmuszony był dobijać Grzegorz Furtek, który niestety był wtedy na spalonym. W drugiej części dogodną sytuację miał również Tomkowicz, który niestety zbyt lekko lobował bramkarza i ten pewnie złapał piłkę. Natomiast Huragan podobnie jak w pierwszej połowie trafił do siatki Czecha dwukrotnie. Trzeci gol dla Kozłówka padł po wstrzeleniu piłki z rzutu wolnego w pole karne i znakomicie wykorzystanym zamieszaniu. Czwartego gola niestety nie widziałem, ale padł on dosłownie w ostatnich minutach meczu. Tym oto sposobem pierwsze 3 punkty pojechały do Kozłówka, a Albatros może zostać najbardziej gościnnym zespołem w lidze jeśli nie przyzwyczai się znów do swojego specyficznego boiska.