Albatros Szufnarowa - Orzel Lubla 23.08.2009

Czas faworytów?

• autor: kudy09, 2014-08-29 09:27

Pierwsza kolejka tego sezonu pokazała, że w tej lidze faworyci nie będą mieli łatwej przeprawy,ale jeśli już "na dzień dobry" nie chcą gonić reszty stawki to muszą wygrać. Dlatego też w Czudcu,Pstrągowej i Szufnarowej można się spodziewać zmasowanych ataków w wykonaniu Czarnych, Diamentu i Iskry. Czy ich przeciwnicy zdołają się przed nimi obronić? A może znów będzie to kolejka niespodzianek? Przekonamy się o tym już w niedzielne popołudnie,a teraz zapraszam do zapowiedzi kolejki

Huragan Kozłówek - Korona Dobrzechów

W zasadzie zapowiedź tego spotkania można by zamknąć w jednym zdaniu- Korona wygra zdecydowanie. Ale tego nie zrobię. Dlaczego? Otóż, mimo tego,że to Dobrzechowianie są zdecydowanym faworytem i powinni wygrać lekko,łatwo i przyjemnie to przed nimi derbowy pojedynek z Huraganem. A podczas wieloletniej już rywalizacji tych drużyn w B klasie  można było się przekonać, że wcześniejsze wyniki i pozycja w tabeli zespołów z Dobrzechowa i Kozłówka nie znajduje odzwierciedlenia na boisku. Stąd też, nie wykluczam remisu choć ze wskazaniem na przyjezdnych.

Grunwald Budziwój (Rzeszów) - Novi Nosówka

Grunwald w pierwszej kolejce minimalnie wygrał ze swoim imiennikiem z Połomi i tym samym zanotował swoją pierwszą wygraną od kilkunastu miesięcy. Natomiast Novi to spadkowicz, który nie ma zamiaru przebywać w B klasie zbyt długo czego mieliśmy dowód w pierwszej kolejce. Po tych dwóch zdaniach chyba już jasno widać kto na 99% sięgnie po 3 punkty. W każdym razie, jeśli 3 punkty nie powędrują w tej kolejce na konto Nosówki będzie można mówić o sporej niespodziance.

Diament Pstrągowa - Grunwald Połomia

Goście terminarz nie oszczędza. Wprawdzie w pierwszej kolejce grali z teoretycznie najsłabszym zespołem w tej grupie, ale w najbliższych 2 kolejkach zagrają ze spadkowiczami z A klasy. To ogranicza ich szanse na pierwsze punkty do minimum, ale nie każe ich wyzerować.Bo jak pokazuje choćby mecz Albatrosa ze Startem, w piłce nożnej nie można być pewnym niczego,nigdy. Niemniej Diament postara się o to aby debiutanci wciąż pozostali z zerowym dorobkiem goli i punktów, a on sam zatarł złe wrażenie po pierwszej kolejce.

Czarni Czudec - Płomyk Lutoryż

Miejscowi na pewno nie rozpoczęli rozgrywek tak jakby tego sobie życzyli. Porażka z Sokołem dała im do zrozumienia, że o awans nie będzie w tym sezonie łatwo. Dlatego też powinni obawiać się starcia z Płomykiem, który tydzień temu udowodnił, że potrafi być nieprzyjemnym rywalem. Bo jeśli przyjezdni zagrają podobnie jak w starciu z Diamentem to możemy mieć w Czudcu niespodziankę, a Czarni po dwóch kolejkach 0 punktów na koncie.

Start Lubenia - Sokół Grodzisko

Obie drużyny przystąpią do tego meczu w zgoła odmiennych nastrojach. Start w poprzedniej kolejce dokonał właściwie niemożliwego i przegrał właściwie wygrane spotkanie. Jeśli zawodnicy z Lubeni wciąż będą o nim pamiętać to zagrają bardzo bezpiecznie i uważnie aby historia się nie powtórzyła. W tym szansy może upatrywać Sokół, który pokazał w ostatniej kolejce, że potrafi ukłuć,a potem mądrze się bronić. Nie można wykluczyć zatem drugiego minimalnego zwycięstwa drużyny z Grodziska.

Albatros Szufnarowa - Iskra Zgłobień

Na koniec mecz, który najbardziej interesuje osoby odwiedzające naszą stronę. Albatros w ostatniej kolejce zanotował na swoim koncie pierwszą niespodziankę, pokonując wysoko Start. Gdy dołożymy do tego sposób i styl w jakim tego dokonał można odnieść wrażenie, że będzie on przynajmniej równym rywalem dla Iskry. Iskry, która przyjeżdża do Szufnarowej z jednym zamiarem- zdobycia 3 punktów. Jak można wyczytać na jej stronie innego rezultatu jak wygrana w Zgłobniu sobie nie wyobrażają. Jedno jest pewne- Albatros znów postara się o niespodziankę bo on tylko może, a Iskra musi wygrać.