Błażowianka II Błażowa - Albatros Szufnarowa 27.09.2009

Zaczynamy!

• autor: kudy09, 2014-08-23 14:32

To już jutro,za niecałe 24 godziny zaczyna się kolejny sezon rozgrywek B klasy grupy strzyżowskiej. Zapowiada się on niezwykle emocjonująco gdyż o awans może bić się nawet połowa drużyn z ligi. Tymczasem zapraszam na -moje- zapowiedzi pierwszej,inaugurującej kolejki.

Korona Dobrzechów - Iskra Zgłobień

Mając w pamięci miniony sezon można by określić ten mecz mianem najciekawszego w tej kolejce, ale czytając komentarze na stronie Korony można odnieść wrażenie, że to już nie będzie ten sam zespół co parę miesięcy temu i nie będzie walki o A klasę. Wydaje mi się jednak, że to jedynie zasłona dymna i tonowanie oczekiwań kibiców. Dlatego też, wzmocniona i przede wszystkim żądna awansu Iskra będzie miała trudną przeprawę w Dobrzechowie.

Sokół Grodzisko - Czarni Czudec

Czarni zapewne będą chcieli -tradycyjnie już- po roku gry w B klasie wrócić na boiska A klasy. Na dzień dobry wyjadą do Grodziska skąd będą chcieli wywieźć 3 punkty i dobry start w rozgrywkach. Prawdopodobnie będą mieli prostsze zadanie ponieważ Sokół boryka się z problemami kadrowymi i może być łatwym przeciwnikiem dla spadkowicza. Czy tak będzie? Przekonamy się o tym w niedzielę około godziny 15.

Novi Nosówka - Huragan Kozłówek

Gospodarze za długo nie pograli w A klasie. Zaledwie po sezonie znów zawitali do progów B klasy. Stali się ofiarami reformy II ligi gdyż w normalnych warunkach 10 miejsce,które zajęli w minionym sezonie dawało utrzymanie. Nie zdziwi mnie zatem ich ponowny awans,a także spokojna wygrana z Huraganem. Z Huraganem, który podobnie jak Sokół ma problemy kadrowe i zanosiło się nawet na to,że nie przystąpi do rozgrywek. Na szczęście, udało mu się uzupełnić kadrę i podjąć walkę w lidze, ale dla części przeciwników nie będzie on zbyt wymagającym rywalem.

Grunwald Budziwój (Rzeszów) - Grunwald Połomia

Goście to kompletny nowicjusz, który dopiero zaczyna przygodę z B klasą. Jeśli ktoś pamięta jak radziły sobie w tej grupie Tytan i FC Rzeszów to wie doskonale, że nawet tak niska liga nie wybacza błędów, a tych debiutanci nie potrafią się ustrzec. Jednak na ich szczęście na dzień dobry dostają przeciwnika, który w ostatnim sezonie dostawał lanie od każdego dlatego też może być idealnym rywalem dla Połomian, którzy powinni sięgnąć po historyczne,pierwsze punkty.

Płomyk Lutoryż - Diament Pstrągowa

Gości widziałem w sparingu i muszę przyznać, że formacje ofensywne mają naprawdę imponujące i skuteczne. Natomiast jeśli chodzi o ich defensywę to jest już nieco gorzej, ale jak wiadomo w piłce nożnej chodzi o to żeby strzelić więcej goli niż przeciwnik, więc pewnie wygraną nawet 9:8 zawodnicy Diamentu przyjęliby z zadowoleniem. Taki wynik pewnie nie padnie, ale spokojnie można liczyć na sporą liczbę goli gdyż Płomyk nigdy nie oddaje łatwo punktów.

Start Lubenia - Albatros Szufnarowa

Albatros przez wielu jest skazywany na pożarcie i zajęcie jednego z ostatnich miejsc w lidze. Wszystko to zależy od tego jak uda się rozpocząć rozgrywki. Na szczęście pierwszym rywalem jest Start Lubenia, zespół,z którym Albatros zawsze potrafił grać jak równy z równym. Jeśli będzie tak w niedzielę to można się spodziewać wyrównanego widowiska, o którego rezultacie zadecydują detale.

autor: ~anonim 2014-08-23 22:23:55

avatar Budziwój gra u siebie z Połomią! Jestem pewny że Huragan będzie bardziej wymagającym przeciwnikiem (dla reszty drużyn z ligi) niż Albatros!

autor: kudy09 2014-08-23 23:43:04

Profil kudy09 w Futbolowo Z tym,że Budziwój gra u siebie to racja-z rozpędu mi się pomyliło. Co do tego drugiego to nigdzie nie napisałem,że Albatros będzie bardziej wymagającym rywalem niż Huragan. Chodziło mi tylko o to,że bazując na tym,że ma spore problemy kadrowe raczej cięzko będzie się mu grało z Czarnymi,Novi,Iskrą czy nawet Diamentem. Mam nadzieję,że się rozumiemy ;)