Płomyk Lutoryż - Albatros Szufnarowa

Ta ostatnia niedziela

• autor: kudy09, 2013-10-18 13:59

Najlepszą drużynę jesieni już znamy jednak pozostałe miejsca wciąż są nieobsadzone. Dlatego też z czystym sumieniem mimo niesprzyjającej pogody za oknem, mogę każdego zaprosić na ostatnią kolejkę w tej rundzie. Nie przegapcie meczu Waszej drużyny bo "będzie się działo".

Więcej w rozwinięciu

Iskra Zgłobień - Płomyk Lutoryż

Nie będę pisał o tym, że Iskra nie może stracić punktów bo to "oczywista oczywistość". Niemniej po 3 kolejnych meczach bez strzelonego gola zawodnicy ze Zgłobnia mogą odczuwać frustracje i być lekko tym faktem zdziwieni. Wszak, mieli tę ligę wygrać łatwo i przyjemnie, a tak nie jest i prawdopodobnie również w tym przypadku nie będzie. Wprawdzie po tym co widziałem w zeszłym tygodniu Iskra ma duże szanse na strzelenie gola, ale już na wygraną niekoniecznie. Płomyk kilkukrotnie w tej rundzie udowadniał, że potrafi wychodzić z nawet najtrudniejszych sytuacji. Czego mieliśmy doskonały przykład przed tygodniem.  Zatem w rywalizacji "ognistych" drużyn obstawiałbym remis.

Grunwald Budziwój (Rzeszów) - Sokół Grodzisko

Gospodarze przed tygodniem pokazali co to prawdziwy duch walki i przez pierwsze 45 minut dzielnie walczyli z Galicją. Na drugą połowę zabrakło jednak sił i skończyło się na laniu 2:8. Ciekawe czy i tym razem postawią się wyżej notowanemu rywalowi. Zakładając,że grają u siebie z zebraniem 11 graczy nie powinni mieć problemu. Ale czy to pozwoli zdobyć jakieś punkty z Sokołem? Jako,że piłka nożna to sport nieprzewidywalny są takie szanse, ale po ostatnich rezultatach przyjezdnych widać, że są oni na fali wznoszącej i do Rzeszowa przyjadą po 3 punkty. Tak też być powinno i Sokół po minimalnym zwycięstwie przywiezie punkty do Grodziska.

Start Lubenia - Korona Dobrzechów

W tym meczu więcej do udowodnienia mają przyjezdni. Korona po ostatniej kolejce przestała być już jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Zapewne będzie chciała udowodnić, że to był jedynie wypadek przy pracy. Będzie się musiała o to bardzo postarać bo w ostatnich 3 kolejkach Start strzelił aż 12 goli i nie przegrał spotkania. Dodatkowo minimalnie pokonał Huragan, który w ostatniej kolejce wygrał właśnie z Koroną. Osobiście nie zdziwi mnie tu rezultat remisowy bo gdy się za bardzo chce to po prostu czasem nic nie wychodzi.

Huragan Kozłówek - Galicja Chmielnik

10 punktowa przewaga Galicji nad Huraganem sugerowałaby,że miejscowi nie mają czego szukać w starciu z liderem. Wręcz przeciwnie. Zespół z Chmielnika na wyjazdach traci ze swojej skuteczności nie 50, a 90% i nie jest już tak niesamowicie groźny jak u siebie. Także w tym swojej szansy może poszukiwać Huragan, który jakoś nie może nawiązać do niezwykle udanego poprzedniego sezonu. Być może zeszłotygodniowa wygrana z Koroną wniosła więcej optymizmu w szeregi tej ekipy i przyniesie niespodziankę. Na to liczą w Dobrzechowie i Zgłobniu co pozwoliłoby na zmniejszenie strat do lidera.

Albatros Szufnarowa  - Grom Mogielnica

Może nieco zaskakująco zacznę, ale wg mnie ten mecz nie ma faworyta. Wprawdzie Grom praktycznie nie przegrywa, ale też nie wygrywa. W 8 spotkaniach aż 4 razy remisował z czego 3 razy na wyjeździe. W tej kolejce powinien zanotować 4 wyjazdowy remis. Skąd taki optymizm, skoro Albatros tydzień temu zdobył zaledwie 2 punkt w rundzie? Po pierwsze znacznie lepsza sytuacja kadrowa i przynajmniej kilku zawodników rezerwowych. Po drugie, bardzo dobra druga połowa w meczu z Płomykiem (zwłaszcza w ofensywie). Dlatego też najbardziej prawdopodobny wydaje mi się w tej rywalizacji remis.

autor: ~niobecny 2013-10-19 15:17:27

avatar panowie wygrajcie chociaż na koniec

autor: ~anonim 2013-10-19 21:09:37

avatar jest panny jutro jakie zakonczenie ??

autor: ~hugo 2013-11-17 16:01:37

avatar Dupa