Albatros Szufnarowa - Herman Hermanowa 19.10.2008

Korony szansa na lidera

• autor: kudy09, 2013-10-04 16:46

Jeśli wszystko ułoży się po myśli zespołu z Dobrzechowa to po tej kolejce może on objąć  fotel lidera. Muszą się spełnić jednak 2 czynniki aby się tak stało. Po pierwsze Korona musi pokonać Grunwald, a po drugie Galicja musi stracić punkty z Iskrą. W każdym razie to,że Dobrzechów w końcu będzie miał lidera wydaje się bardzo prawdopodobne.

Zapowiedź całej kolejki w rozwinięciu

Iskra Zgłobień - Galicja Chmielnik

Spotkanie na szczycie i niewątpliwie hit kolejki, a być może rundy. Gospodarze w ostatniej kolejce po raz pierwszy przegrali i spadli z 1 na 3 pozycję. Tym razem nie mogą sobie pozwolić na porażkę gdyż wtedy do Galicji traciliby aż 5 punktów. Biorąc pod uwagę bardzo możliwe 3 punkty dla Korony ich sytuacja mogłaby być zła. Ale żeby wygrać będą się musieli natrudzić ponieważ zespół z Chmielnika to lider i najbardziej bramkostrzelna drużyna w lidze. Wprawdzie na wyjazdach traci 50% swojej wartości,ale to wciąż niesamowicie groźny rywal, którego należy się obawiać. Zanosi się zatem na bardzo wyrównane spotkanie, a o końcowym rezultacie może zadecydować nawet jeden mały błąd.

Płomyk Lutoryż - Grom Mogielnica

Derby gminy Boguchwała i mecz sąsiadów w tabeli. Obie ekipy przystąpią do niedzielnej rywalizacji w zupełnie innych nastrojach. Płomyk po 3 wygranych z rzędu zalicza 3 porażki (każda 0:1!) i już nie jest faworytem. Natomiast ich rywale po już chyba tradycyjnie złym początku rozgrywek podnoszą się z kolan i grają coraz lepiej czego dowodem jest ostatnia wygrana z Huraganem. Wydaje mi się, że pójdą za ciosem i wygrają w derbach minimalnie 1:0 lub 2:1.

Grunwald Budziwój (Rzeszów) - Korona Dobrzechów

Vice-lider będzie chciał za wszelką cenę wywieźć z Rzeszowa 3 punkty tak, żeby nie oglądać się na rywali ze Zgłobnia i Chmielnika. Ma na to bardzo dużą szansę ponieważ Grunwald to przedostatni zespół tabeli i raczej nie zanosi się na to aby miał postawić się Koronie. Jedyne co tak naprawdę może przyjezdnym przeszkodzić w osiągnięciu celu jest boisko rywala. Otóż, płyta stadionu, zespołu z Rzeszowa zasłynęła w lidze tym, że nie dość iż nie jest równa to w dodatku miejscami brakuje na niej trawy. W każdym razie według mnie 3 punkty pojadą do Dobrzechowa po minimalnym zwycięstwie Korony.

Huragan Kozłówek - Start Lubenia

Mecz dwóch niewiadomych. Huragan gra w tym sezonie w kratkę i jeśliby tylko patrzeć na ten aspekt to w tej kolejce powinien wygrać. Ale z drugiej strony nie zachwyca grą (szczególnie swojego trenera co widać na ich stronie) i w najbliższej kolejce może być im ciężko o 3 punkty. Zwłaszcza, że Start to młoda i waleczna drużyna, która nigdy nie odpuszcza. Przekonały się o tym nie tylko zespoły, które z nim przegrały, ale także te, które potrafiły pokonać ekipę z Lubeni. Nie zdziwi mnie zatem wysoki bramkowy remis lub też minimalna porażka, którejkolwiek z jedenastek. Czyli tak naprawdę wynik "nie do przewidzenia" :)

Albatros Szufnarowa - Sokół Grodzisko

O ostatnim spotkaniu będzie krótko. Mimo średniej postawy przyjezdnych w tym sezonie to oni są faworytem i raczej zdobędą 3 punkty. Jedyne w czym należy upatrywać szans dla gospodarzy to tak naprawdę kwestia podstawowej 11. Jeżeli będzie podobna do tej z początku sezonu mają szanse, jeśli nie to niestety, ale Grodzisko będzie miało po tej kolejce 11 punktów.

autor: ~anonim 2013-10-05 21:13:14

avatar mecz w lutoryzu bedzie o tyle ciekawy ze to pierwsze spotkanie tych druzyn po tym jak w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu w ostatnich minutach meczu (90) "plomyk" strzelil "gromowi" bramke na 2:2 i pozbawił ich szans na wyjscie z grupy:)a druzynie z mogielnicy brakowal tylko albo az zwyciestwa do awansu :)

autor: ~kudy09 2013-10-05 22:03:16

avatar Fakt. O tym zupełnie zapomniałem. W takim razie Grom ma dodatkową motywację do wygrania tego meczu :)