Albatros Szufnarowa - Diament Pstrągowa 05.04.2009

Rzeszowskie pierwsze punkty

• autor: kudy09, 2012-09-21 09:13

Przed tą kolejką jedno jest pewne - do Rzeszowa w końcu zawitają pierwsze punkty. Kto je zdobędzie? Najprawdopodobniej uda się to Grunwaldowi, ale jak to w sporcie wszystko jest możliwe. Jeżeli chodzi o pozostałe spotkania to moim zdaniem najciekawsze powinno być to w Dobrzechowie, gdzie miejscowa Korona podejmie Huragan. Będą to zatem kolejne derby parafii Dobrzechów.

Zapowiedź tych i pozostałych spotkań znajdziecie w rozwinięciu

FC Rzeszów - Grunwald Budziwój (Rzeszów)

Tak jak pisałem we wstępie, ktoś w Rzeszowie w końcu ucieszy się z pierwszych punktów. W tym oto spotkaniu, faworytem mimo wszystko jest Grunwald. FC w poprzedniej kolejce zostało zmiażdżone aż 1:11 i nie zanosi się na to żeby nagle się podniosło. W dodatku atak w tej drużynie praktycznie nie istnieje ponieważ do tej pory zawodnicy FC sami do siatki trafili tylko jeden raz (przeciwko Novi). Grunwald pomimo takiego samego dorobku punktowego jest w mojej opinii faworytem. Jest bardziej doświadczonym zespołem, strzela więcej goli i mniej ich traci. Być może będzie tak, że rzeszowskie kluby podzielą się punktami jednak byłaby to mała niespodzianka.

Korona Dobrzechów - Huragan Kozłówek

Historia spotkań pomiędzy tymi drużynami pokazuje, że rządzą się one swoimi prawami. Żeby nie szukać daleko przykładów, poprzedni sezon runda wiosenna. Wówczas Huragan rozjeżdżał praktycznie każdą ekipę, aplikując jej po 5 i więcej goli. Korona zaś do tego spotkania radziła sobie raczej średnio. Wygrała wtedy ku zaskoczeniu wszystkich Korona 3:1 i od tego momentu zaczęła się lepsza dyspozycja Dobrzechowian. Podobnie może być i tym razem. Derby to specyficzne spotkanie i wszystko wydarzyć się może, dlatego też nie zdziwi mnie wygrana jednej czy drugiej drużyny.

Tytan Rzeszów - Diament Pstrągowa

Wicelider przyjeżdża do ostatniej drużyny tabeli. Już po takim wstępie chyba każdy wie kto zdobędzie 3 punkty w tym meczu i pewnie ma rację. Praktycznie nic nie przemawia za tym aby Tytan w końcu wywalczył pierwszy historyczny punkt. Jedyną szansę gospodarzy widzę w tym, że będą murować dostęp do swojej bramki i coś uda im się strzelić z szybkiego kontrataku. W przeciwnym razie kolejna drużyna, którą tym razem będzie Diament  poprawi sobie bilans bramkowy w meczu z Rzeszowiakami.

Płomyk Lutoryż - Novi Nosówka

Gospodarze w 5 kolejce wygrali z Albatrosem w dość przekonującym stylu i zapewne teraz będą chcieli dowieść, że to nie był przypadek. W tym wypadku będą mieli trudne wyzwanie ponieważ Nosówka to spadkowicz, który mierzy w powrót do A klasy. Dodatkowego smaczku temu spotkaniu nadaje to, że jak wyczytałem na stronie Novi będą to drugie derby w tej kolejce. Zatem może być różnie, zwłaszcza, że obie drużyny będą chciały coś udowodnić sobie i kibicom.

Albatros Szufnarowa - Grom Mogielnica

Gdyby pominąć 5 kolejkę to faworytem tego meczu byłby Albatros. Jednak po ostatniej kolejce nie można wytypować z pełną odpowiedzialnością zdobywcy 3 punktów. Grom jakby podniósł się po kiepskim początku rozgrywek i drugi raz z rzędu wygrał, zaś zespół z Szufnarowej delikatnie obniżył loty przegrywając pierwsze spotkanie. Także najbardziej prawdopodobnym rezultatem wydaje się tutaj remis. Choć gospodarze mogą wykorzystać przewagę swojego specyficznego boiska.