Grunwald Budziwój - Albatros Szufnarowa 30.08.2009

Zaczynamy ligę

• autor: kudy09, 2012-08-17 12:33

Nowy sezon,nowe drużyny,nowi zawodnicy,ale ten sam cel przyświeca wszystkim drużynom. Każda z nich chce od przyszłego sezonu zagrać w A klasie i będzie chciała spełnić ten cel. Komu to się uda? Czas pokaże, ale na starcie wszyscy są równi i nikogo nie można skreślać. Dlatego ta kolejka zapowiada się tak ciekawie,a teraz chciałbym zaprosić wszystkich do jej zapowiedzi w moim wykonaniu.

Więcej w rozwinięciu

Tytan Rzeszów - Albatros Szufnarowa

Tytan to nowa, dopiero co powstała drużyna. W związku z tym razem z FC Rzeszów są największymi zagadkami naszej ligi. Co pokaże ta drużyna w pierwszym w swojej historii meczu ligowym? Naprawdę nie mam pojęcia. Do tej pory ten zespół rozegrał tylko 1 sparing i w pierwszym meczu ligowym może zapłacić frycowe jako nowicjusz. Zwłaszcza, że Albatros to doświadczona w boju B klasowym drużyna i powinna wywieźć 3 punkty z nowego terenu. Ale czy tak będzie przekonamy się w niedzielne popołudnie w okolicach godziny 17.

Start Lubenia - Korona Dobrzechów

Spotkanie dwóch ekip, które miniony sezon zakończyły na dwóch różnych biegunach. Start praktycznie do końca walczył o A klasę, a Korona niestety dla niej zajęła dopiero 9 lokatę. Czy w tym sezonie będzie podobnie? Historia pokazuje, że Start po jednym dobrym sezonie w kolejnym grał już nie najlepiej. Korona zaś od dłuższego czasu nie potrafi wydźwignąć się poza środek tabeli i w tym sezonie zanosi się na powtórkę z rozrywki. Dlatego w mojej opinii w tym spotkaniu padnie remis.

Płomyk Lutoryż - FC Rzeszów

Lutoryżanie o rundzie wiosennej sezonu 2011/2012 chcą jak najszybciej zapomnieć. Prawdopodobnie była to najgorsza w ich wykonaniu seria meczów w historii. Te rozgrywki rozpoczynają z czystą kartą. Czy ją wykorzystają? Na początek dostają chyba idealnego rywala do dobrego rozpoczęcia rozgrywek. FC Rzeszów to jak już pisałem w zapowiedzi meczu Tytana z Albatrosem druga z nowo powstałych drużyn i chyba nawet jeszcze większa niewiadoma niż Tytan. Ponieważ strona internetowa tego zespołu jest w powijakach praktycznie nic nie wiemy o FC i tak naprawdę wszystkie niewiadome zostaną odkryte po tym meczu.

Novi Nosówka - Grom Mogielnica

Spadkowicz z A klasy podejmuje zespół, który już od dłuższego czasu bezskutecznie marzy i walczy o A klasę. Czy Grom w tym sezonie w końcu spełni marzenia? Moim zdaniem tak ponieważ już w zeszłym sezonie wiadomo było, że Mogielniczanie mają bardzo mocną kadrę tylko brakowało im trochę szczęścia. Jeżeli pech ich opuścił to spokojnie mogą być obok spadkowicza jakim jest Novi faworytem do awansu. Zanosi się zatem, że już w pierwszej kolejce będziemy mogli zobaczyć bardzo ciekawe i emocjonujące spotkanie.

Diament Pstrągowa - Huragan Kozłówek

Diament po fatalnym poprzednim sezonie będzie się chciał za wszelką cenę odkuć i pokazać na co go stać. Tym samym może być bardzo trudnym rywalem dla Huraganu. Nasi sąsiedzi "zza górki" jak zwykle powinni być przynajmniej ligowym średniakiem, a jeżeli im się poszczęści to kto wie czy nie włączą się do walki o A klasę. Jednak bardziej zdeterminowani w tym meczu powinni być gracze Diamentu gdyż chyba żaden z nich nie chciałby powtórzyć tak tragicznego sezonu jaki się im przytrafił przed przerwą wakacyjną.