Albatros Szufnarowa - Granit Wysoka Strzyż. 09.08.2009

Hitowa 15 kolejka

• autor: kudy09, 2012-04-19 14:34

Dlaczego hitowa? Przede wszystkim dlatego,że odbędzie się w niej spotkanie lidera z wiceliderem czyli Aramixu z Czarnymi. Równie ciekawymi meczami powinny być te, w których Huragan podejmie Grom i Płomień będzie się mierzył z Grunwaldem. Gdy do tego zestawienia dołożymy jeszcze spotkanie w Szufnarowej gdzie Albatros będzie chciał się zrewanżować Diamentowi za porażkę w poprzedniej rundzie to śmiało można stwierdzić,że będzie to chyba najciekawsza kolejka w tej rundzie,a może nawet w sezonie.

Wszystkie zapowiedzi w rozwinięciu

Czarni Czudec- Aramix Niebylec (w poprzedniej rundzie 1:2)

Na początek najlepiej zapowiadający się mecz tej kolejki. Wszak gra lider z wiceliderem,a to już samo w sobie powinno wystarczyć aby zachęcić wszystkich do wybrania się do Pstrągowej. Jeżeli dołożymy do tego,że Czarni będą chcieli się zrewanżować za porażkę w poprzedniej rundzie to możemy liczyć na sporą dawkę emocji i ładnego futbolu. W dodatku Czarni muszą uważać aby nie stracić punktów w tej kolejce gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo,że jeżeli przegrają to Start może zmniejszyć stratę do nich na jedyne 3 punkty. Jeżeli by się tak stało to z kolei Aramix zdecydowanie odskoczy w tabeli i będzie spokojnie mógł kontrolować sytuację. Chyba już nic więcej nie muszę dodawać, wystarczy,że zaproszę wszystkich do Pstrągowej na godzinę 14 w najbliższą niedzielę.

Huragan Kozłówek- Grom Mogielnica (w poprzedniej rundzie 1:1)

Spotkanie dwóch drużyn, które w tej rundzie wygrały wszystkie swoje spotkania. Tym razem tak nie będzie i ktoś będzie musiał się pogodzić z pierwszą stratą na wiosnę. Jednak nie podejmę się obstawienia, która drużyna zdobędzie 3 punkty w tym meczu. Dlaczego? Obie wydają się bardzo mocne na wiosnę co potwierdzają wynikami. W dodatku Huragan zdobywa niesamowicie dużo goli (17 w 3 spotkaniach),a Grom pokonuje faworytów. Takie fakty gwarantują ciekawe spotkanie i prawdopodobnie dużą liczbę bramek,a to kibice lubią najbardziej oglądać.

Płomień Zagorzyce- Grunwald Budziwój (Rzeszów) (w poprzedniej rundzie 3:1)

Gospodarze tego spotkania muszą być sfrustrowani początkiem wiosny. W 3 meczach wywalczyli zaledwie 1 punkt,a przecież przed sezonem byli stawiani obok Czarnych i Aramixu w gronie faworytów do awansu. Co się takiego zdarzyło w Zagorzycach, że zespół osiąga tak słabe wyniki? Nie mam pojęcia,wprawdzie w 2 meczach mierzyli się z Gromem i Aramixem,a więc mocnymi drużynami więc strata punktów nie dziwi tak bardzo,ale remis z Koroną i to u siebie już zaskakuje bardzo mocno. Czy obudzą się w tej kolejce? Mają na to wielką szansę gdyż Grunwald nie jest zbyt mocny na wyjazdach. Wprawdzie wygrał w Dobrzechowie,ale było to dopiero drugie zwycięstwo na wyjeździe. Gdy wziąć pod uwagę,że pierwsze miało miejsce w Gogołowie to raczej można przyjezdnych postawić na straconej pozycji.

Start Lubenia- Korona Dobrzechów (w poprzedniej rundzie 3:0)

W tym wypadku wskazanie faworyta nie jest czymś wybitnie trudnym. Wynik z poprzedniej rundy plus wyniki z tej każą widzieć w Starcie zdecydowanego faworyta. W dodatku ambicja graczy z Lubeni zostało podrażniona w 14 kolejce gdyż przegrali z Gromem 3:2 i ich strata do Czarnych się powiększyła. Czy Korona może jakoś się przeciwstawić gospodarzom? Jeżeli zagrają tak jak z Płomieniem gdy wywalczyli 1 punkt może być różnie jednak nie wydaje mi się aby zespół z Lubeni był gotów 2 kolejkę z rzędu tracić punkty. Zanosi się więc na łatwe 3 punkty i być może odrobienie dystansu do Czarnych.

Albatros Szufnarowa- Diament Pstrągowa (w poprzedniej rundzie 2:3)

Na koniec spotkanie, które interesuje najbardziej odwiedzających naszą stronę. Jak wszyscy dobrze pamiętają, w poprzedniej rundzie Diament przerwał serię zwycięstw Albatrosa. Gospodarze zatem będą chcieli się za te porażkę zrewanżować i to z nawiązką. Czy mają na to szanse? Patrząc na wyniki Diamentu, zdecydowanie tak,ale jeżeli dobrze pamiętam to podobnie było jesienią. Jednak tym razem Albatros gra u siebie i wie,że nie może zaliczyć drugi raz takiej wpadki. W dodatku gospodarze będą podbudowani zwycięstwem w 14 kolejce,a Diament może być lekko podłamany ponieważ przegrał wygrany mecz tracąc aż 6 goli w zaledwie 45 minut.

Skarbek Gogołów- Płomyk Lutoryż (w poprzedniej rundzie 4:5)

Walkower dla Płomyka, choć zawodnicy z Gogołowa powinni żałować tego, iż się wycofali z rozgrywek ponieważ patrząc na wyniki Płomyka w tej rundzie, wcale nie staliby na straconej pozycji w tym meczu.