Płomyk Lutoryż - Albatros Szufnarowa 13.06.2010

Sukces w mocno obsadzonym turnieju

• autor: kudy09, 2012-02-05 12:01

Patrząc na zapowiedzi turnieju w Niebylcu i drużyny, które zostały na niego zaproszone wydawało się,że Albatros powinien zająć ostatnie miejsce, gdyż wszystkie zespoły albo grały w wyższych ligach albo też jak w przypadku gospodarzy zajmowały dużo lepsze miejsce w tej samej klasie rozgrywkowej. Jednak rzeczywistość znów pokazała,że pozory lubią mylić. Drużyna z Szufnarowej dzięki walce w każdym spotkaniu, zajęła w debiucie wysokie IV miejsce.

Więcej o turnieju w rozwinięciu

Galeria zdjęć

Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek dowiedzieliśmy się, że drużyna FK Karpaty Wolovets nie mogła dotrzeć do Niebylca przez panującą obecnie pogodę. W jej miejsce organizatorzy zaprosili Sokoła Grodzisko co spowodowało,że turniej przestał być międzynarodowy,ale mimo wszystko nie osłabiło to jego poziomu. W spotkaniu otwierającym zmierzyły się Aramix Niebylec czyli gospodarze i ubiegłoroczni zwycięzcy Iwonka  Iwonicz. Mecz zdecydowanie wygrała miejscowa drużyna. W kolejnej grze Albatros mierzył się z faworytem całych rozgrywek III ligową drużyną Strumyka Malawa. Początkowo drużyna z Szufnarowej starała się dzielnie walczyć co nawet przyniosło efekt w postaci prowadzenia 1:0 po golu samobójczym. Niestety od tego momentu na parkiecie istniał już tylko Strumyk, który chyba podrażniony takim obrotem spraw w przeciągu kilku minut zdobył 5 bramek. Przy wyniku 1:5 Albatros już praktycznie nie miał szans na wygraną czy remis,ale mimo to udało mu się zdobyć drugiego gola,a jego autorem był Łukasz Włodyka. Strumyk odpowiedział jeszcze dwoma bramkami i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:7 dla III ligowca. W kolejnych meczach turnieju mierzyły się ze sobą odpowiednio Iwonka Iwonicz z Sokołem Grodzisko. Zakończył się on zdecydowanym zwycięstwem graczy z Iwonicza (5:1). Kolejne spotkanie bardzo interesowało zawodników z Szufnarowej ponieważ od niego zależało czy dalej będą się liczyć w grze o półfinał. Na ich szczęście Strumyk nie dał się pokonać Pogórzu i wynik 1:1 dalej pozostawiał otwartą kwestię awansu. W 3 meczu,który oddzielał 2 grupowe spotkania Albatrosa gospodarze turnieju podejmowali Sokoła Grodzisko. Po wielkich emocjach,zakończył się on wynikiem 2:2 pozbawiając szans na awans drużynę z Grodziska. Nadeszła więc kolej na to żeby drużyna z Szufnarowej znów mogła pojawić się na parkiecie. Po tak wysokiej porażce w pierwszym spotkaniu wydawało się,że nie ma ona szans z wyżej notowanym rywalem. Jak się okazało piłka lubi być przewrotna i po ładnym kontrataku gola dla Albatrosa zdobył Tomasz Grabski. Taki wynik utrzymywał się aż do 7 minuty drugiej połowy. Wtedy to bramkę z rzutu wolnego zdobyło Pogórze i to ono było bliżej awansu. Jednak Albatros ma póki co w swoich szeregach Łukasza Górę. To on w przeciągu 30 sekund najpierw wyprowadził swoja drużynę na prowadzenie,a później zdobył 2 gola pieczętują awans. Spiker ogłaszając wynik mówił o sensacji. W sumie coś w tym było bo kto obstawiał,że Albatros wyjdzie z tak mocno obsadzonej grupy? Po tym meczu nastąpiła krótka przerwa,a po niej mecze o 5 miejsce gdzie Pogórze pokonało Sokoła 3:2,a w pierwszym półfinale Albatros poległ z kretesem w meczu z gospodarzami 7:0. W drugim spotkaniu pomimo wielu niezdrowych emocji i wielkiego zaangażowania młodych graczy Iwonki wygrał faworyt Strumyk Malawa. Zatem w spotkaniu o 3 miejsce Albatros miał mierzyć się z ubiegłorocznym zwycięzcą. Po wyrównanym początku to drużyna z Szufnarowej wyszła na prowadzeni,a fantastyczną akcją popisał się Dawid Włodyka,który mijając 2 zawodników Iwonki wystawił piłkę Łukaszkowi Górze,który tylko dopełnił formalności. Niestety kolejne gole wpadały już tylko do bramki Albatrosa. Spotkanie wygrała Iwonka 4:1,ale gdyby tylko gracze Albatrosa byli ciut bardziej skuteczni wynik mógł być zupełnie inny. Natomiast w finale gospodarze próbowali swoich sił w starciu z III ligowcem na ich nieszczęście zabrakło im troszeczkę umiejętności i puchar za pierwsze miejsce pojechał do Malawy po zwycięstwie 3:2.

Skład Albatrosa: Piotr Petka,Michał Szymański,Mateusz Szymański,Łukasz Koziarz,Łukasz Góra,Tomasz Grabski,Krzysztof Drygaś,Dawid Włodyka,Łukasz Włodyka,Paweł Petka.

Końcowa klasyfikacja turnieju

1. Strumyk Malawa

2.Aramix Niebylec

3. Iwonka Iwonicz

4.Albatros Szufnarowa

5.Pogórze Wielopole Skrzyńskie

6. Sokół Grodzisko

autor: kudy09 2012-02-05 13:04:22

Profil kudy09 w Futbolowo Jakby ktoś zauważył jakieś błędy czy miał jakieś inne uwagi co do tekstu to piszcie jak zwykle w komentarzach ;). Po prostu jak na razie sam nie wychwyce wszystkiego,a dzięki Wam to powinno się udać ;). Poza tym jak zwykle inne merytoryczne uwagi również mile widziane ;).

autor: ~anonim 2012-02-06 15:11:59

avatar 3 ligowy Strumyk Malawa zaintersowany Łukaszem Górą !

autor: ~kibic 2012-02-06 15:19:43

avatar administratorze podaj w jakim składzie grał Albatros

autor: Pavllo1989 2012-02-06 15:27:06

Profil Pavllo1989 w Futbolowo 12 lutego o 11 gramy sparing z Niebylcem w Krosnie!

autor: Pavllo1989 2012-02-07 20:44:18

Profil Pavllo1989 w Futbolowo https://picasaweb.google.com/10657903246 0891611142/TurniejPiKiHalowejOPucharMars zaKaWojewodztwaPodkarpackiego# zdjęcia z turnieju w Niebylcu