Huragan Kozłówek - Albatros Szufnarowa 27.04.2014.

Gospodarze ??

• autor: kudy09, 2009-11-14 16:48

Runda jesienna: 2 zwycięstwa, 5 porażek,0 remisów jako gospodarze. Wynik kiepski,ale czy nie jest to winą tego,że nie mogliśmy zagrać ani jednego meczu jako prawdziwi gospodarze,a nie tylko z nazwy? Czy istnieje jakakolwiek szansa na grę w Szufnarowej i czy w końcu gmina dofinansuje nam remont boiska? Conieco na ten temat w rozwinięciu. Zapraszam

Jak wiadomo wszystkim ,którzy choć trochę interesują się tym co dzieje się z Albatrosem, w tej rundzie nie zagraliśmy ani jednego meczu na stadionie w Szufnarowej. Przez całą rundę podejmowaliśmy drużyny jako gospodarze na obiektach w Kozłówku i Dobrzechowie. Dlaczego tak się stało? Otóż Podkarpacki ZPN nie przyznał licencji naszemu boisku licencji ze względu na fatalny stan murawy. Nikogo ta decyzja nie zdziwiła gdyż faktycznie przynajmniej połowa stadionu przypominała raczej lekko zaorane pole,a nie miejsce,na którym rozgrywa się mecze. Jaka była tego przyczyna? Najprościej mówiąc woda. Na terenie całej gminy znajdują się duże zasoby wód zaskórnych i to właśnie one przyczyniły się do takiego, a nie innego wyglądu płyty boiska. Początkowo klub starał się samodzielnie poradzić z tym problemem, jednak przyroda za każdym razem chciała pokazać,że to ona będzie mieć ostatnie słowo. Tymczasem tuż po rozpoczęciu tego sezonu pojawiła się wiadomość iż gmina dofinansuje remont murawy i będzie można na niej spokojnie grać. Wiadomość ta ucieszyła cały zarząd klubu jak i graczy ponieważ wcześniej stadion w Szufnarowej był twierdzą nie do zdobycia. Mimo decyzji remont boiska nie rozpoczął się. W tym samym czasie zapadła decyzja,że zamiast stadionu zostanie wyremontowany budynek klubowy,a część płyty  zostanie lekko wyrównana. Decyzja ta jest co najmniej niezrozumiała. Dlaczego daje się najpierw fundusze na coś co drużynie piłkarskiej do istnienia nie jest konieczne,a to co jest wręcz niezbędne pozostawia się niemal nietknięte? Remont,a właściwie przebudowa budynku klubowego kosztowała ok. 20000 złotych. Połowa tej kwoty wystarczyłaby na to, aby stadion wyglądał jak nowy,a drużyna Albatrosu mogłaby w końcu normalnie rozgrywać mecze u siebie. Mecze, które jakby nie patrzeć były atrakcją dla mieszkańców Szufnarowej i okolic. Każdy kto w niedzielę miał choć trochę wolnego czasu chodził na mecze. Powoli stawało się to formą spotkań z rodziną i znajomymi. A jak teraz wygląda ta sytuacja? Budynek klubowy stoi piękny i nowy,a stadion wygląda tylko odrobinę lepiej niż wcześniej lecz dalej nie da się na nim grać meczy. Jak długo będzie tak to wszystko wyglądać? Rozumiem,że gmina Wiśniowa nie należy do zamożnych i są kluby,które również wymagają nawet większego dofinansowana niż Albatros, jak choćby IV ligowa drużyna Wisłoka Wiśniowa. Niemniej jednak można tymi funduszami,które są, mądrzej gospodarować, ponieważ jak tak dalej pójdzie to w gminie zabraknie pieniędzy na sport,a młodzi ludzie,którzy mogliby właśnie przez sport zająć swój wolny czas będą szukać innych rozrywek,które mogą znacznie pogorszyć ich stan zdrowia tak fizyczny jak i psychiczny..

autor: Pavllo1989 2009-11-23 11:56:31

Profil Pavllo1989 w Futbolowo Według mnie to jest szansa żeby zagrać na wiosne na własnym stadionie Wystarczy tylko dobrze wywalcować tą ziemie nadłożoną i zaprosić komisję weryfikującą i może podbiją nam stadion na granie. Bo jak się gra w takich warunkach jak ostatnio w Hermanowej no u nas 100 razy lepszy stadion by był.

autor: tomek_5 2009-12-10 08:11:20

Profil tomek_5 w Futbolowo niektóre kluby w okolicy nie czekaja bezradnie na to co im da gmina. A to coś co dosyć górnolotnie nazywacie "stadionem"  bez powiekszenia przynajmniej o kilka metrów  i tak dalej przypominać będzie boisko przyszkolne. Ja mam nadzieje ze mimo wszystko dopóki nie poprawicie tego w sensowny sposób to nie dostaniecie weryfikacji, bo żadna przyjemność z gry w błocie.

autor: Pavllo1989 2009-12-10 20:56:31

Profil Pavllo1989 w Futbolowo Szkoda że nie widziałeś w jakim bagnie rozgrywany był ostatni mecz rundy w Hermanowej bo byś wolał chyba na stadionie w Szufnarowej grać!

autor: kudy09 2009-12-10 21:00:44

Profil kudy09 w Futbolowo Panie Tomaszu,owszem inne kluby starają się we własnym zakresie modernizować stadion. Między nami a nimi jest tylko taka mała różnica,że w większości przypadków mają one sponsorów większych lub mniejszych. My natomiast fundusze na utrzymanie stadionu,dojazdy na mecze itp. otrzymujemy jedynie od gminy. To raz. A dwa,to gmina nam obiecała "wyremontować" stadion (mimo tego,że Twoim zdaniem to boisko przyszkolne) a później się z tego wycofała i zrobiła tylko fragment gdzie było najgorzej i jakby tego było mało za resztę pieniędzy kazano wyremontować budynek klubowy. Z resztą o wszystkim napisane jest w artykule. Co do powiększenia stadionu. W miejscu gdzie się on obecnie znajduje nie ma takiej możliwości. Ograniczają nas prywatne łąki,pagórek i rzeka. A na przeniesienie stadionu się nie zanosi. Więc jak na razie możemy tylko ładnie prosić/błagać o jakieś dotacje na dla naszego klubu żeby móc grać w Szufnarowej. To tyle. Jak chcesz pogadać na ten temat pisz na gg..

autor: kudy09 2010-04-06 20:22:57

Profil kudy09 w Futbolowo Jeszcze słowo co do tego naszego "boiska przyszkolnego". Przeglądałem ostatnio mnóstwo stron klubów żeby porównać wymiary boiska. I co się okazało? Nawet w IV lidze mają tylko odrobinę większe stadiony. A już nie mówie o niższych ligach gdzie np. Niebylec ma mniejszy stadion niż nasz,a gra w A klasie. Więc prosze bez narzekań na jego wymiary. Co do murawy to jak na razie można narzekać ;)