Kontakty

Aktualności

Na początek niestety porażka...

• autor: kudy09, 2009-08-10 10:59

W pierwszym meczu sezonu 2009/2010 Albatros Szufnarowa podejmował jako gospodarz, na stadionie w Wysokiej Strzyżowskiej miejscowy Granit. W przedmeczowych spekulacjach kibiców obydwu drużyn dało się wyczuć, iż będzie to mecz bardzo wyrównany ponieważ Albatros wzmocnili doświadczeni zawodnicy, co przyniosło wymierne efekty w spotkaniach sparingowych,a drużyna Granitu tak jak w tamtym roku ma w planach powrót do A klasy.

11. Łukasz Góra  kontuzja 45" Paweł Petka

Tak było do pierwszego gwizdka. Po nim w zawodników Albatrosa wstąpiła nerwowość i gra nie układała się tak jak w sparingach. Mimo to gra początkowo toczyła się od bramki do bramki, do pewnego momentu.... Jeden z ataków piłkarzy Granitu lewą stroną boiska przyniósł tej drużynie korzyść w postaci rzutu karnego. Nasz zawodnik chcąc zatrzymać atak wykonał wślizg jednak nie udało mu się trafić w piłkę. Faul był przed linią pola karnego sędzia jednak podyktował rzut karny. Pomimo licznych protestów decyzja ta nie została anulowana. Przyniosła tylko żółtą kartkę dla Tomasza Grabskiego. Po pewnie wykonanym karnym przez gracza Granitu wydawało się, że Albatros ruszy do odrabiania strat, jednak „nadział” się na kontrę graczy z Wysokiej Strzyżowskiej i było już 2:0. Po niedługim czasie było już 3:0 dla Granitu po błedzie indywidualnym naszego obrońcy. Pod koniec połowy udało się nam zdobyć kontaktowego gola dobiliśmy mocny strzał Jacka Grabskiego i było 3:1. Na początku drugiej połowy Granit miał 3 okazje, jednak znakomitymi interwencjami popisał się nasz bramkarz  Łukasz Koziarz. Dopiero po mniej więcej 25-30 minutach drugiej części gry Albatros zaczął dominować. Bardzo dobre okazje do zdobycia gola mieli Paweł Petka i Jakub Dyka jednak niewiele zabrakło im do pełni szczęścia. Pomimo wielu prób graczy obydwu drużyn wynik  nie zmienił się i pozostał taki jak po pierwszej połowie.Podsumowując walczyliśmy,mieliśmy swoje okazje,ale zabrakło tego „czegoś” co było w sparingach. Co jest bardzo pozytywne nikt po tej porażce nie zwiesza głowy i nie załamuje rąk,a wręcz przeciwnie - wszyscy się nawzajem motywują co powoduje,że przedsezonowe założenia czyli walka o miejsca 1-4 nie są nierealne. "ALBATROS - Z JODEM :)) "