• autor: kudy09, 2011-08-28 16:35

Albatros Szufnarowa-Skarbek Gogołów 2:0 (1:0)

1:0-Dawid Włodyka (indywidualna akcja)

2:0-Grzegorz Sikora (głową po dośrodkowaniu Pawła Petki)

Pierwszy mecz po 2 latach na własnym obiekcie okazał się pomyślny. Po pewnej grze i zdecydowanej przewadze praktycznie od początku do końca Albatros pokonał 2:0 Skarbek. Gdyby tylko skuteczność była lepsza to drużyna z Gogołowa mogła wrócić z dwucyfrowym bagażem straconych goli.

Więcej w rozwinięciu

Po zwycięstwie z Huraganem,wielu kibiców oczekiwało,że Albatros bardzo wysoko pokona Skarbek. Nadzieje te miały podstawy nie tylko w wyniku z pierwszej kolejki,ale także w tym,że był to pierwszy mecz po 2 latach na własnym stadionie. W początkowych minutach dało się wyczuć,że piłkarze Albatrosa nie będą chcieli zawieść swoich kibiców i zdecydowanie pokonać drużynę z Gogołowa. Niestety zawodnikom z Szufnarowej albo brakowało skuteczności ponieważ nie wykorzystywali bardzo dobrych okazji albo też brakowało gry na własnym boisku ponieważ jak było widać przeszkadzały im wymiary (czyt.za wąsko i za krótko). Skarbek natomiast praktycznie nie atakował. Łukasz Koziarz praktycznie był bezrobotny,nie mając okazji do wykazania się. Dopiero w 30 minucie padł pierwszy gol w meczu,a jego autorem był Dawid Włodyka. Dawid wykorzystał błędy obrońców Skarbka i po indywidualnej akcji umieścił piłkę w siatce. Następne 15 minut nie zmieniło obrazu gry tzn. Albatros wciąż atakował,a Skarbek się bronił jedynie raz dość mocno zagrażając bramce bronionej przez Łukasza Koziarza.

Druga połowa to praktycznie kopia pierwszej. Albatros wciąż atakował chcąc zmienić wynik jednak dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz Skarbka. Wynik zmienił się w 70 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Petki gola głową zdobył Grzegorz Sikora. Ta bramka już całkiem rozluźniła zawodników Albatrosa,którzy zaczęli się bawić piłką. Co parę razy mogło podnieść ciśnienie kibicom Albatrosa ponieważ obrońcy wymieniali piłkę między sobą w okolicach 16 metra.

Po tym meczu Albatros objął fotel lidera naszej B klasy. Na jak długo? Czas pokaże,ale po początkowych  wynikach widać,że liga będzie niezwykle wyrównana i praktycznie każdy (poza kilkoma drużynami) może walczyć o awans. Więc trzeba wierzyć w graczy Albatrosa,którzy mogą być bardzo groźni zwłaszcza na swoim stadionie.